Seznam, Google a Facebook darují podnikatelům 11 mld. do reklamních kampaní

  

Seznam, Google a Facebook
darují podnikatelům 11 mld. do reklamních kampaní či v hotovosti

Na současnou situaci kolem pandemie reagují i jednotlivý provozovatelé reklamních sítí. Všichni tři přislíbili pomoc ve formě kreditu či jiné v celkové výši 11 miliard korun. 


Seznam rozdá až 100.000.000 korun pro české firmy a živnostníky

Seznam nabídl pomoc českým firmám a živnostníkům, jejichž pondikání bylo nejvíce zasažené koronaviriovou nákazou, v podobě zvýhodněné, či bezplatné inzerce.

Nabídka je určena především malým a středním firmám a živnostníkům, jejichž podnikání bylo vlivem šíření koronaviru nejvíce zasažené. Jedná se tedy o cestovní a realitní kanceláře, restaurace, provozovatele ubytování, malovýrobu i mnoho dalších. Pomoc mohou čerpat české firmy s transparentní a bezúhonnou historií.

Přesto, že Seznam v době psaní tohoto článku, uvádí, že teprve formu čerpání pomoci připravuje, zároveň informuje, že přes 10% již bylo uvolněno. Podle všeho stačí jen vyplnit online formulář na webových stránkách "Nenecháme vás v tom" a pracovníci v seznamu rozhodnou jestli a jakou formou vám poskytnou podporu.

 

Google slíbil 340.000.000 dolarů pro malé a střední firmy 

Google vydal zprávu, že na pomoc malým a středním firmám rozdělí tuto astronomickou sumu. Tento kredit lze použít až do konce roku 2020 v rámcí reklamních platforem Google, což je především Adwords, Merchant a YouTube

Podmínkou je, aby firma aktivně využívala inzerci od začátkuk roku 2019. Každému komu Google kredit přidělí, se objeví v jeho Google Ads účtu. Google jej přerozdělí přímo inzerentům a nebo prostřednictvím partnerů. O přidělení kreditu bude informovat formou oznámení přímo v Google Ads.

V současnosti Google připravuje tyto specielní kredity, takže podle všeho stačí počkat, jestli se kredit v účtu zobrazí. Více informací najdete přímo v Nápovědě Google Ads.

 

Facebook slibuje 100.000.000 dolarů pro malé firmy

10. dubna to oznámil v blogovém příspěvku, kde slibuje podporu malým podnikům ve formě hotovostních grantů a reklamních kreditů. Ty hodlá dát k dispozici 30 000 malým firmám ve více než 30 zemích. 

Přesnější infomrace ale zatím nejsou k dispozici. Informace o grantovém programu najdete na stránce FACEBOOK for Business.

 

Rozjedeme vášonline marketing

Potřebuje váš business "nakopnout"? Solaris vám s tím pomůže, jako jsme pomohli Špíně Pryč na videu vlevo.

Neváhejte a kontaktujte nás.

Zaujali jsme vás? Ozveme se vám

Vyplňte prosím vaše kontaktní údaje:

Mám zájem o: